Nowa strona i nowa domena, czyli innowacyjny Weber

Nowy układ treści, lepszy dostęp do prezentacji produktów i systemów – to najważniejsze zalety unowocześnionej strony marki Weber w Polsce. To nie koniec niespodzianek! Żeby odwiedzić stronę, wystarczy wpisać w przeglądarce pl.weber.

nowa strona www.pl.weber

W ofercie marki Weber jest coraz więcej innowacyjnych systemów i produktów, które są odpowiedzią na zapotrzebowanie branży budowlano-remontowej. Dotychczasowa strona internetowa nie była w stanie przedstawić tak szerokiej oferty. Przyszedł czas, by to zmienić, uwzględniając również najnowocześniejsze trendy technologiczne i oczekiwania użytkowników sieci.

„Prosty design, czytelne fonty oraz łatwy dostęp do interesujących użytkownika tematów – oto charakterystyka wdrożonego przez nas rozwiązania– stwierdza Krzysztof Snopek, koordynator ds. rozwiązań digital marki Weber. – Rewolucyjną zmianą jest przeniesienie naszej strony pod nową, firmową domenę najwyższego poziomu. Chociaż jej wprowadzenie jest zaskoczeniem dla branży interaktywnej i już wywołuje spore dyskusje, to jednak w tego typu unikalnych domenach tkwi spory potencjał. Google zapewnia, że nie ma już domen najwyższego poziomu, które w jakiś sposób faworyzuje podczas indeksowania w wyszukiwarce. Warto zatem wyróżnić swoją markę właśnie w ten sposób, tym bardziej, jeśli jest to rozpoznawalny znak handlowy z oddziałami na całym świecie. Mamy wówczas wyeksponowaną markę jako domenę głównego poziomu i jest to spójne w całym koncernie.” – dodaje Krzysztof Snopek.

Domeny najwyższego poziomu (generic top-level domains – gTLDs) często są domenami krajowymi (w Polsce jest to .pl). Jednak grupa Saint-Gobain zdecydowała się na nową, oryginalną domenę .weber we wszystkich sześćdziesięciu krajach, w których istnieje marka Weber. W Polsce wystarczy wpisać pl.weber – proste, prawda? Jak się okazuje, Weber stawia na innowacje, i to nie tylko w zakresie produkcji. Wysokiej jakości produkty i systemy wymagają odpowiedniej prezentacji – nowa strona internetowa temu zadaniu sprosta!

Nowa strona pl.weber umożliwia użytkownikowi szybkie zdobycie niezbędnych informacji. Pozwala też firmie Weber umocnić z nim relacje. „Współczesny konsument najczęściej bywa rozpieszczany przez rynek w przestrzeni komunikacyjnej. Chociaż jako Weber dostarczamy branży budowlanej produkty, które same się doskonale bronią, to jednak zwracamy uwagę na bezustanne udrażnianie dostępnych kanałów informacji” – zwraca uwagę Monika Mychlewicz, dyrektor marketingu marki Weber.

Weber to znak rozpoznawczy nowoczesnych materiałów budowlano-remontowych i systemów z zakresu:

  • ocieplania ścian, tynków elewacyjnych i dekoracyjnych, farb,
  • układania płytek i kamienia naturalnego,
  • podkładów podłogowych, podłóg i posadzek przemysłowych,
  • hydroizolacji budynku i pomieszczeń,
  • zapraw technicznych. 

Rozwiązania marki Weber dostępne są w sześćdziesięciu krajach. W Polsce od 1995 roku. Dzisiejsza bogata oferta to efekt połączenia Weber Terranova, maxit oraz Deitermann. W Polsce firma zatrudnia ponad 260 pracowników, posiada fabryki i terminale logistyczne. Od 2009 roku polski Weber funkcjonuje w ramach spółki Saint-Gobain Construction Products Polska.

Kontakt dla mediów

Monika Mychlewicz

dyrektor marketingu marki Weber, Saint-Gobain.

Telefon kontaktowy:
+(48) 22 567 15 71

Magdalena Galant

Koordynator ds. komunikacji marki Weber, Saint-Gobain

Telefon kontaktowy:
+(48) 602 420 877